Loading…

Tragjedi dhe marre për Francën: Pafuqia para zjarrit në Paris tregon dështim dhe pasiguri

  • 15/04/2019 | 23:34

Tragjedi dhe marre për Francën: Pafuqia para zjarrit në Paris tregon dështim dhe pasiguri

Analisti, Valon Syla ka shkruar për djegien e katedrales ‘Notre Dame’, e cila u kaplua nga flaka në pasditën e sotme, transmeton Gazeta Metro.


Syla e ka cilësuar tragjëdi, e marre të madhe për Francën, pasi sipas tij kjo ngjarje i ka dëshpëruar hemisferën perëndimore, përshkak të dështimit në shuarjën e zjarrit në katedralen franceze.

Ai ka kujtuar edhe disa dështime të tjera të francezëve si: dështimi me Charlie Hedbo, ku mbetën afro 50 veta të vrare, deshtimet me terrorin në stadiume, etj.

Analisti Syla ka thënë se njëra nga fuqitë rralla të këtij kontinenti po dështon të fikë një zjarrë që dogji katedralen model ‘Notre Dame’.

Për Sylen ky dështim tregon se Evroopa po plakët, pasi reagimi i saj për ta shuar zjarrin është sikur i një pensioneri.

Të bashkangjitur e gjeni postimin e plotë i analistit, Valon Syla:

Tragjedi e Madhe dhe Marre e Madhe për gjithë e atë Francë… që ja plasi barkun krejtë hemisferës perendimore me deshtimin e djegjes se Katedrales, që ishte model për krejtë tjerat pas saj. 1 herë dështuan me Charlie Hedbo (afër 50 të vrarë) një reagim i dështuar i sigurisë. Pastaj deshtinet me terrorin në stadiume. Pastaj menaxhim amator me greva kamionësh, bllokim autostradash e me jelekë të verdhë. Tash po ju digjet edhe historia e kultura midis qyteti. /gazetametro.net

Postimi i plotë i analistit, Valon Syla:

Tragjedi e Madhe dhe Marre e Madhe për gjithë e atë Francë… që ja plasi barkun krejtë hemisferës perendimore me deshtimin e djegjes se Katedrales, që ishte model për krejtë tjerat pas saj. 1 herë dështuan me Charlie Hedbo (afër 50 të vrarë) një reagim i dështuar i sigurisë. Pastaj deshtinet me terrorin në stadiume. Pastaj menaxhim amator me greva kamionësh, bllokim autostradash e me jelekë të verdhë. Tash po ju digjet edhe historia e kultura midis qyteti.

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë