Loading…

Huliganët serbë vajtojnë terroristin e vrarë në Banjskë

  • 27/09/2023 | 08:32

Huliganët serbë vajtojnë terroristin e vrarë në Banjskë

Njëri prej terroristëve serbë të vrarë në Banjskë të Zveçanit të dielën, ishte anëtar i grupit të huliganëve serbë, përkrahës të klubit beogradas Crvena Zvezda, “Delije”. Vrasjen e Stefan Nedelkoviqit e kanë vajtuar të martën nga ky grup huliganësh.


“Delije” kanë shkruar se Nedelkoviq “dha jetën heroikisht për popullin dhe atdheun e tij”.

Delije do të mbajnë një homazh për terroristin serb. “Delije” kanë shkruar në fund se “Kosova do të jetë gjithmonë tokë e jona”.

Tre sulmues mbetën të vdekur në gjuajtjet me armë në Banjskë të Zveçanit të dielën. Tetë persona janë arrestuar. Një polic i Kosovës mbeti i vdekur gjatë të shtënave.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë