Loading…
Hulumtimi i fundit: Mbipesha shkakton kancerin
  • 10/02/2018 | 22:06

Hulumtimi i fundit: Mbipesha shkakton kancerin

Nga kanceri më së shumti preken duhanpirësit, por ajo mund të ndryshojë për një kohë shkurtë, thonë shkencëtarët.


Ata besojnë se një kilogram i tepërt mund të shoqërohet me një numër parregullsish në organizëm që mund të prodhojnë më tej qeliza dhe inde malinje. Ushtrimi dhe ushqimi i shëndetshëm për pacientët e tillë duhet të jenë terapi standarde, si dhe kimioterapia ose kirurgjia, transmeton gazetametro.net

Hulumtimet ne SHBA dhe Britani, ku numri i të vdekurve nga kanceri është më i madh, ndërsa lidhet me mbipeshën, tregojnë se njerëzit me peshë të shtuar kanë më shumë shans të fitojnë ndonjë sëmundje malinje./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë