Loading…
Hulumtonte vrasjen e Ivanovic, zhduket gazetari serb
  • 14/06/2018 | 11:03

Hulumtonte vrasjen e Ivanovic, zhduket gazetari serb

Një gazetar serb raportohet të jetë zhdukur, shkruajnë mediat në Serbi, transmeton Gazeta Metro.

Gazetari Stefan Cvetkovic u raportua si i zhdukur në qytetin Bela Crkva në natën mes 13 dhe 14 qershorit.

Policia ka bërë të ditur përmes një komunikate që vetura e tij ishte gjetur e parkuar me dyer të hapura dhe drita të ndezura. Autoritetet kanë shtuar që tashmë kanë filluar kërkimet për të.

Edhe agjencia e lajmeve Beta ka raportuar që vetura e tij ishte e ndezur kur ai u zhduk, ndërsa gjithashtu u raportua që ora e tij dhe disa gjëra të tjera u gjetën pranë veturës, ndërsa telefonat e tij ishin të fikur.

Në vitet e fundit, Cvetkovic kishte raportuar që kishte pranuar shumë kërcënime nga politikanë dhe biznesmenë për shkak të punës dhe raportimeve të tij si gazetar. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë