Loading…

Humb betejën me koronavirus shkrimtari Musli Berisha

  • 02/08/2020 | 15:15

Humb betejën me koronavirus shkrimtari Musli Berisha

Ka humbur betejën me koronaviurusin, shkrimtari Musli Berisha nga Ferizaj, i cili punoi për shumë vite edhe si gazetar.


Shkrimtari Berisha, ka punuar shumë vite edhe si gazetar dhe punëtor komunal.

Lajmin e ka bërë të ditur Klubi Letrar De Rada në Ferizaj, të cilët kanë shprehur ngushëllime familjes, miqve, kolegëve dhe gjithë qytetarëve ferizajas.

Njoftimi i plotë:

Humb betejën me virusin COVID-19 shkrimtari Musli Berisha (Mumir Ferko) gazetar shumëvjeçar dhe punëtor i Komunës së Ferizajt. Me vdekjen e tij Ferizaj humbi një nga krijuesit më produktiv të viteve të fundit. Klubi letrar “De Rada” i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së tij, miqve, kolegëve dhe gjithë qytetarëve ferizajas

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë