Loading…

Humb jetën ushtari i KFOR’it në Kosovë

  • 01/07/2019 | 20:40

Humb jetën ushtari i KFOR’it në Kosovë

Ka humbur jetën ushtari i KFOR-it në Prishtinë.

Një ushtar gjerman i KFOR-it, është gjetur i vdekur në mëngjesin së hënës në Prishtinë.

Sipas Bundeswehr.de, shkaku i vdekjes ende nuk dihet por supozohet se mund të jetë vdekje e natyrshme.

Një ekip është duke hetuar rrethanat që kanë quar deri te ndarja nga jeta e ushtarit gjerman.

Ndërkohë ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjarëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë