Loading…

Hungaria befason Gjermaninë dhe merr kreun e tabeles

  • 23/09/2022 | 23:03

Hungaria befason Gjermaninë dhe merr kreun e tabeles

Kombëtarja e Hungarisë ka qënë befasia e këtij edicioni në Ligën e Kombëve.


Në ndeshjen e sotme, Hungaria arriti fitore në udhëtim te Gjermania me rezultat minimal 1-0.

Golin e fitorës e ka shënuar Adam Szalai në minutën e 37-të të ndeshjes.

Me këtë fitore Hungaria ka marr kryesimin e grupit 3 të Ligës A me 10 pikë në pesë ndeshje, e ndjekur nga Italia me 8 pikë, Gjermania ka 5 pikë, ndërsa Anglia me vetëm 2 pikë, sezonin eri të Ligës së Kombeve do të luaj në një kategori më poshtë.

Në ndeshjet e fundit Hungaria do të jetë nikoqire e Italisë ku do të vendoset se cila skuadër do të jetë pjesë e play-offit në Ligën A, ndërsa Gjermania do të luaj në udhëtim kundër Anglisë, një ndeshje e cila më shumë do të luhet për spektakel pasi të dyja kombëtarët nuk mund të ndryshojnë pozicionin në tabel pavarësisht rezultatit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë