Loading…

‘Hyra pak shpejtë në kthesë!’: Përplasje e çmendur në Indy 500

  • 27/05/2022 | 23:30

‘Hyra pak shpejtë në kthesë!’: Përplasje e çmendur në Indy 500

Piloti Colton Herta e përplasi dhe rrotulloi veturën garuese sot në xhiron provuese. Ylli i kësaj gare shpëtoi pa lëndime, transmeton Gazeta Metro.


“Mendoj se po shkoja pa shpejt për atë kthesë” tha Herta pas përplasjes e pak njerëz nuk do të pajtoheshin me të.

Ai përplasi Andretti Honda e tij 25 minuta para se të kryhej xhiroja provuese dhe do t’i duhet zëvendësimi për garën e të dielës.

Herta kishte shkatërruar edhe motorin e një veture tjetër në kualifikime dhe do të nisë garën në pozitën e 25’të në çfarëdo veture që ia siguron Andretti atë ditë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë