Loading…

Hyrjet dhe daljet, QKUK liron qytetarët nga pagesa qytetarët

  • 07/08/2020 | 10:08

Hyrjet dhe daljet, QKUK liron qytetarët nga pagesa qytetarët

Qytetarët që detyrohen të shkojnë në Qendrën Klinikë Universitare të Kosovës (QKUK), nuk do të bëjnë pagesa në hyrë dhe dalje.

Nga QKUK kanë njoftuar se ushtruesi i detyrës së Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK), Valbon Krasniqi ka vendosur që të gjitha automjetet e pacientëve dhe përcjellësve të tyre të lirohen nga pagesa e hyrjeve dhe daljeve.

“Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK), ka vendosur të bëjë lirimin e të gjitha laurave në hyrje-daljet e Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës. Do të lejohen të gjitha automjetet e pacientëve dhe përcjellësve të pacientëve, pa pasur nevojë të bëjnë pagesa”, thuhet në njoftimin e QKUK-së.

Vendimi është marrë për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19 e që n ë këtë mënyrë të bëhet shmangja e kontaktit nëpër laura.

“Vendimin e ka marrë ud. drejtori i përgjithshëm i ShSKUK-së, Valbon Krasniqi, duke u bazuar në situatën e krijuar në vend për shkak të Pandemisë së Covid-19, me qëllim të parandalimit dhe shmangies së kontaktit nëpër laura. Sipas të njëjtit vendim, personeli i caktuar për punë në këto pika, do të bartet sipas nevojës për kryerjen e punëve tjera”, përfundon njoftimi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë