Loading…

Hyseni pritet në takim nga Hovenier: Kosova t’i marrë seriozisht propozimet amerikane

  • 03/11/2022 | 12:29

Hyseni pritet në takim nga Hovenier: Kosova t’i marrë seriozisht propozimet amerikane

Ish-ministri i Jashtëm, Skender Hyseni, është pritur në takim nga ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier.


Sipas Hysenit, Institucionet e Kosovës duhet t’i marrin me shumë seriozitet propozimet dhe rekomandimet evropiane e amerikane për rrugën përpara.

“Me ambasadorin Hovenier kishim pajtim të plotë status-quoja në raportet me Serbinë dëmton rëndë interesat e Kosovës sot dhe nesër”.

“Me ambasadorin Hovenier kishim pajtim të plotë po ashtu se institucionet e Kosovës duhet të marrin me shumë seriozitet propozimet dhe rekomandimet evropiane e amerikane për rrugën përpara”, ka shkruar Hyseni.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë