Loading…

Hyseni rrëfen për atentatin ndaj Ibrahim Rugovës kur ishte në veturë me të (Video)

  • 14/03/2017 | 23:03

Hyseni rrëfen për atentatin ndaj Ibrahim Rugovës kur ishte në veturë me të (Video)

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka folur për herë të parë për një atentat ndaj ish-Presidentit Ibrahim Rugova, ku i pranishëm në veturë ishte edhe vet ministri.


Ai ka treguar se cili ishte reagimin i ish-Presidenti Rugova pasi ishin sulmuar dhe çfarë i kishte thënë Hysenit në ato çaste.

Ministri Hyseni ka shpjeguar si arritën të dalin nga ajo gjendje dhe çfarë pasojash kishin pasur ata, shkruan Gazeta Express.

Ai ka treguar nëse ndonjëherë u gjendet atentatorët e këtij rasti dhe nëse ministri Hyseni është munduar që nëpërmes organeve kompetente të gjej fajtorët e këtij sulmi dhe jo vetëm.

Më poshtë mund ta ndiqni rrëfimin e Hysenit:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë