Loading…
Hyundai prezantoi konceptin e veturës së re
  • 10/06/2018 | 19:02

Hyundai prezantoi konceptin e veturës së re

Hyundai Grandmaster do të zërë pozitën mbi modelin SUV të Santa Fe në variantin e prodhimit dhe praktikisht përfaqëson pasardhësin shpirtëror të modelit ix55 / Veracruz që nuk është prodhuar që nga viti 2012.

Spekulohet se SUV i ri i madh do të quhet Palisade, pasi Hyundai kohët e fundit ka mbrojtur këtë emër. Përveç kësaj, koncepti i Grandmaster tregon dhe në cilin drejtim dizajni i automjetit të kompanisë koreane do të zhvillohet në të ardhmen, transmeton ksp.

SUV-i i paraqitur në Busan ka një pamje futuriste, me një grilë masive, të kromuar të ftohësit, dritat me teknologjinë LED.

Hyundai nuk ka publikuar detajet teknike të konceptit, por versioni i prodhimit mund të ketë, përveç atyre konvencionalë, edhe disa njësi alternative të vozitjes, nëse janë disqet hibride ose qelizat e karburantit të hidrogjenit.

Më të fundit
...
  • 20/05/2019 | 23:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë