Loading…

I bën mirë rinovimi i kontratës, Mbappe me dy gola të shpejtë kundër Metz

  • 21/05/2022 | 21:41

I bën mirë rinovimi i kontratës, Mbappe me dy gola të shpejtë kundër Metz

Sulmuesi francez, Kylian Mbappe ka realizuar dy gola kundër Metz në ndeshjen e fundit të kampionatit francez, transmeton Gazeta Metro.


Paris Saint-Germain është duke triumfuar me rezultat të thellë 3-0 në pjesën e parë kundër Metz pas dy golave të Mbappe dhe një të Neymar.

Ishte Mbappe ai i cili në minutën e 25’të hapi serinë e golave, për të shënuar edhe golin e dytë pas tre minutave. Në të dy golat u asistua nga argjentinasit, Angel Di Maria dhe Lionel Messi.

Mbappe sonte edhe zyrtarisht rinovoj kontratën me PSG’në edhe për tre vite të tjera. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë