Loading…

I dedikoj golën Maradonës me një fanellë tjetër, ja sa duhet të paguajë Messi për këtë

  • 14/01/2021 | 18:23

I dedikoj golën Maradonës me një fanellë tjetër, ja sa duhet të paguajë Messi për këtë

Barcelona dhe Lionel Messi kanë humbur apelin për kartonin e verdhë që mori argjentinasi pas dedikimit për Diego Maradonan.


Messi festoi me fanellën e vjetër të Newell’s Old Boys, skuadër me të cilën argjentinasi u bë shumë i famshëm.

Ata apeluan dënimin, por Federata e Spanjës nuk pranoi ta heq këtë vendim dhe tani Messi duhet të paguajë dëmshpërblimin.

Duke ndjekur artikullin 91-të të kodit disiplinor, Messi duhet të paguajë dënimin me vlerë 600 euro në muaj.

Sidoqoftë, ish presidenti i Barcelonës, Joan Gaspart më herët ka thënë se ai do ta paguajë këtë dënim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë