Loading…

I dënuari del me leje nga burgu, var veten në shtëpi

  • 15/02/2017 | 15:14

I dënuari del me leje nga burgu, var veten në shtëpi

Kishte dalë me leje nga “Burgu i Drenovës” vetëvaret në shtëpinë e tij Sergei Cenolli.   Cenolli është gjetur i vetëvarur në banesën e tij në fshatin Vashtmi të Korçës.


Ai ishte i denuar me gjashtë vjet burg për armëmbajtje dhe transportim të armeve dhe municioneve luftarake.

Cenolli kishte vuajtur 4 vite të dënimit të tij ndërsa i kishin mbetur edhe 2 vite të tjera.

Sergei Cenolli kishte dalë me leje disa ditë më parë ndërsa sot do duhet të rikthehej në vendin e vuajtjes së dënimit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë