Loading…

I gjithë kabineti qeveritar te Xhaferi, i urojnë postin e kryeparlamentarit

  • 03/05/2017 | 16:06

I gjithë kabineti qeveritar te Xhaferi, i urojnë postin e kryeparlamentarit

Kabineti i qeverisë teknike në Maqedoni, përfshirë këtu ministrat e BDI-së në krye me zv.kryeministrat Festim Halili e Arbër Ademi kanë qëndruar sot për vizitë në kabinetin e kryeparlamentarit të ri të Maqedonisë, Talat Xhaferi duke i uruar atij punë të mbarë dhe postin e ri.


“Së bashku me kolegët e kabinetit qeveritar uruam kryeparlamentarin e ri z. Talat Xhaferi. Në shenjë simbolike i dorëzuam dhe pllakatën e Shtëpisë së Alfabetit në Manastir, ku u përpilua dhe alfabeti i gjuhës shqipe”, kështu ka deklaruar zv.kryeministri Festim Halili, për marrveshjen e Ohrit, pas takimit me kryeparlamentarin Xhaferi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë