Loading…

I jepet lamtumira e fundit Maradonës, pamje nga varrimi i legjendës së futbollit

  • 27/11/2020 | 14:56

I jepet lamtumira e fundit Maradonës, pamje nga varrimi i legjendës së futbollit

Lamtumirë legjendë!

Diego Armando Maradona është përcjellë për në banesën e fundit nga anëtarët e familjes dhe miqtë e ngushtë, të cilët ishin të vetmit që u lejuan në varrezat Jardin bella Vista në Buenos Aires.

Ai është varrosur pranë prindërve të tij, Dalma dhe Diego, ndërkohë që rrugët sot ishin pushtuar sërish nga tifozët.

Tifozët të cilët e nderuan në rrugët e Buenos Airesit gjatë ditës së djeshme trupin e pajetë të Maradonës, nuk u lejuan të ishin të pranishëm në varrim, me ish-futbollistin që u përcoll për në banesën e fundit nga njerëzit e tij më të afërt.

Ai i dha shumë futbollit dhe sot, nëse jo më i miri në histori, konsiderohet një prej më të mirëve. Lamtumirë legjendë!

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë