Loading…
I konfiskoi shteti, por qindra vetura harrohen çdo vit
  • 01/07/2018 | 22:35

I konfiskoi shteti, por qindra vetura harrohen çdo vit

Vetëm gjatë këtij viti, Komuna e Prishtinës ka konfiskuar rreth 200 automjete për arsye të ndryshme, e të cilat janë të vendosura në këtë parking në hyrje të kryeqytetit.


Në një parking tjetër brenda territorit të kryeqytetit, që menaxhohet nga Dogana, janë më shumë se 1000 automjete të konfiskuara, raporton KTV.

Zyrtarë të Doganës thonë se deri në kohën e organizimit të ankandeve, këto automjete po shkatërrohen.

Ai thotë që numri i këtyre automjeteve të konfiskuara nga ta dhe policia, në 6 muajt e parë të vitit, tejkalon numrin 300.

Ndryshe, në bazë të rregullores për përcaktimin e kritereve dhe procedurës së përdorimit apo shfrytëzimit të mallrave të konfiskuara nga Dogana lejohet që të njëjtat të përdoren nga institucionet e shtetit, pasi një gjë e tillë lejohet nga Komisioni qeveritar në kuadër të Ministrisë së Financave.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë