Loading…
I moshuari në gjendje të rëndë, mjekët nuk i ofrojnë ndihmë për shkak të grevës
  • 17/01/2019 | 21:10

I moshuari në gjendje të rëndë, mjekët nuk i ofrojnë ndihmë për shkak të grevës

Nga greva e mjekëve në Kosovë janë duke e pësuar qytetarët. Kjo dëshmohet edhe sot, ku një përsoni nuk i është ofruar ndihma shumë e nevojshme, transmeton Gazeta Metro.


Një të moshuari i cili ka shkuar në Emergjencë për të marrë ndihmë, nuk i është ofruar ajo për shkak se mjekët ndodhen në grevë si shenjë proteste e formë presioni për rritje të pagave.

Një qytetar ka filmuar të moshuarin, i cili shihet që është në gjendje të rëndë, duke mos pasur çfarë të bëjë tjetër.

“Prej 10 është njeri, në Emergjencë, shikoni si si hjek prej 10 të natës, veç e kanë qit edhe e kanë lënë kështu. E lëkund kryet duke luftuar me shpirt”, thotë pos tjerash qytetari. /gazetametro.net

Posted by Milazim Havolli on Thursday, 17 January 2019

Posted by Milazim Havolli on Thursday, 17 January 2019

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë