Loading…

I padëshiruare në Skenderaj: Kurti largohet nën mbrojtën e Njesisë Speciale

  • 01/02/2021 | 19:40

I padëshiruare në Skenderaj: Kurti largohet nën mbrojtën e Njesisë Speciale

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shkuar për fushatë në komunën e Skenderajt, po që atje nuk është pritur aspak mirë, qytetarë të shumtë kanë detyrura që ai të largohet nga atje në masa të rrepta sigurie, shkruan Gazeta Metro.


Përderisa, lideri i Lëvizjes Vetëvendosjeve, po zhvillonin vizitë para fushatës elektorale në Skenderaj, qytetarët atje kanë brohoritur kudër tij.

Ky lider nuk ka qenë i mirëpritur nga qytetarët e Skenderajt, ku edhe është brohoritur në drejtim të tyre me një gjuhë të pa përshtatshme.

Gjendja është tensionohet kur qytetarët kanë filluar të thërrasin “Shpiunat, Shpiunat”i brohorasin “UÇK, UÇK…” dhe “Thaçi, Thaçi…” duke tetyruar që Albin Kurtin të largohet nga atje.

Atje Kurti është parë nën mbrojtjen e Njësisë Speciale të Kosovës. Si pasojë e këtij presioni, ai është larguar nga tubimi në Skenderaj./gazetametro.net

Më postë mund ta shikoni situatën e krijuar në videon e siguruar nga ‘News Born’:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë