Loading…

I pandalshëm, Muriqi i shënon gol edhe Valencias

  • 25/05/2023 | 22:47

I pandalshëm, Muriqi i shënon gol edhe Valencias

Vedat Muriqi ka shënuar për epërsinë e Mallorcas ndaj Valencias prej 1-0.


Sulmuesi kosovar shënoi në minutën e 65-të të takimit, për t’i dhënë shpresë Mallorcas që të kualifikohet për në garat evropiane.

Aktualisht, Mallorca gjendet në pozitën e 11-të me 47 pikë, ndërsa Athletico Bilbao është në pozitën e shtatë që ka 50 pikë, pozitë kjo që çon në Conference League.

Në këtë edicion, Muriqi është golashënuesi i pestë në La Liga me 14 gola e tri asistime, ku para tij janë Lewandowski, Benzema, Joselu e Griezmann.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë