Loading…

I pandalshmi Vedat Muriqi, shënon dy gola për Fenerbacen

  • 08/11/2019 | 19:37

I pandalshmi Vedat Muriqi, shënon dy gola për Fenerbacen

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar një tjetër gol në Turqi.


Ai realizoi për 1-0 nga penalltia në minutën e gjashtë të takimit. Fenerbahce ka shënuar një tjetër gol kundër Kasimpasas

Kush tjetër pos sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriq.

Ai ka realizuar të dytin personal dhe për ekipin e tij në minutën e 44’, po ashtu nga penalltia.

Penalltia u shkaktuar nga mbrojtësi kosovar Loret Sadiku.

 

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë