Loading…

I përkeqësohet gjendja shëndetësore Agim Ademit, me pranga në duar dërgohet në spital

  • 22/03/2023 | 15:36

I përkeqësohet gjendja shëndetësore Agim Ademit, me pranga në duar dërgohet në spital

Pas disa orë intervistimi, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi është dërgur në mbajtje për 48 orë.


“IndeksOnline” ju sjell pamjet e dërgimit të tij në QKUK me autoambulancë , pasi gjendja e tij shëndetësore është keqësuar.

Atje do të ruhet nga policia e Kosovës.

Prokuroria Themelore në Prishtinë, njofton opinionin publik se pas ndërmarrjes se veprimeve paraprake hetimore, Prokurori i Shtetit ka lëshuar aktvendim mbi ndalimin e, për shkak të dyshimit të kryerjes së veprave penale “Keqpërdorimi i besimit”, nga neni 330 dhe “Shmangie nga tatimi”, nga neni 307 të KPRK-së.

I njëjti me urdhër të Prokurorit të Shtetit është dërguar në mbajtje në kohëzgjatje prej 48 orësh, derisa në koordinim me Policinë janë duke u ndërmarrë veprime hetimore lidhur me këtë çështje penale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë