Loading…

I riu e sfidon policinë, bën stila me veturë në mes të kryeqytetit

  • 17/07/2017 | 16:26

I riu e sfidon policinë, bën stila me veturë në mes të kryeqytetit

Enea Gj., 26 vjeç, banues në Tiranë, është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi në Sheshin ”Nënë Tereza”, duke drejtuar mjetin tip “Volksvagen” për shkak të detyrës, nuk i është bindur urdhërit të punonjësve të Policisë J. T. dhe E. H., 27 e 37 vjeç, për të ndaluar mjetin.

Ai është larguar, duke kaluar disa semafor me të kuq, si dhe gjatë ecjes në kryqëzimin e rrugës ”Jordan Misja”, me rrugën ”Asim Vokshi”, ka goditur mjetin e parkuar tip ”Renault” me targë duke i shkaktuar dëme materiale.

Ai akuzohet për veprën penale parashikuar nga nenet 236, 242, 273 e 150 e 274 të Kodit Penal.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë