Loading…

I riu që dëshiron me çdo kush të shkojë në Europë: Ai zgjedh këtë pjesë të aeroplanit për t’u fshehur

  • 09/07/2020 | 22:06

I riu që dëshiron me çdo kush të shkojë në Europë: Ai zgjedh këtë pjesë të aeroplanit për t’u fshehur

Ekuipazhi i aeroportit Maya, në Republikën e Kongos u befasua nga ajo që pa në aeroplanin e tyre, transmeton Gazeta Metro.


Detajet në lidhje me situatën janë të pakta, por zyrtarët në aeroport gjetën të riun duke u fshehur në pjesën e motorit.

I riu u shoqërua nga zyrtarët e aeroportit, dhe kur u pyet për qëllimet e tij, ai tha se u fsheh në motor me shpresën për të shpëtuar në Evropë për të filluar një jetë të re.

Ndërsa Kongo lufton me problemet e saj ekonomike dhe me më shumë se 40% të njerëzve të saj që jetojnë nën kufirin e varfërisë, nuk është për t’u habitur kur raste si kjo shfaqen herë pas here./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë