Loading…

I riu që u vra në Mitrovicë, shfaqte personalitet të dhunshëm (Foto+18)

  • 07/12/2016 | 15:45

I riu që u vra në Mitrovicë, shfaqte personalitet të dhunshëm (Foto+18)

Valon Sadiku që sot u vra në Mitrovicë nga një i ri tjetër, përshkruhet si person problematik, që rrinte me grupe gangsterësh dhe nëpër rrjetet sociale shpërndante fotografi me përmbajtje të dhunës ekstreme, shkruan gazetametro.net.

Kështu të paktën thonë ata që pretendojnë se e kanë njohur nga afër.

Një vajzë nga Mitrovica me emrin Shkëndije Halimi, ka shkruar në Facebook, duke thënë se ajo e kishte fqinj të vrarin, dhe ai po shoqërohej me grupe gangsterësh.

Postimi i Shkëndije Halimti:

Valon Sadiku,djali qe u vra sot,ishte fqi i imi.

Ishte djale i ri,jetim,i pa pune,dhe shume i sjellshem per aq sa e kam njoft une.

Diku,para 7 muajve,dola ne parkun afer shtepise (te vetmin park qe e kemi),dhe per nje ore cka pashe,mbeta pa fjale,parku ishte shenderru ne “vend takim gangsteresh” mosha e te rinjeve qe pashe aty,ishin prej 12-23 vjec.

Ishin 3 grupe, (grupi i Bajrit,Shipolit e Tavnikut),per mitrovicas keto pjese jane te njohura.

Krejt spektatore,para ketij filmi te rinjesh,te pa pune,e pa nje qender kulture,ku mund te kontribuonin ndryshe,ata krejt pa faj e pa vetedije,kishin zgjedhe rrugen,ahh jo,rruga i kishte marre ata..

U ktheva ne shpi me nje boshllek ne gjoks,me nje dhimbje e keqardhje per keta te rinje..

Valoni ishte plot energji,gjithmone e kam degju duke fol per shoket e tij,se ne grupe gangsteresh,shoket ishin vellezer,dhe per shokun,duhet dhene edhe jeta.

Nuk do ta harroj kurre nje nate vere,tek sa kthehesha ne shpi,ishin ne rruge nje grup djemsh,dikush nga ta me ngacmoi verbalisht,diku ne mes djemve u degju zeri i Valonit: – Heej kjo eshte kojshikja jem,kurre mo mos e nguc”, sot e asaj dite e kam para syve ftyren e tij,ai nuk ishte i dhunes,ai nuk ishte i problemeve,ai ishte thjeshte nje djale i ri,qe sistemi ja dha detyren ne rruge.

Valoni na la,e qava ne ze per te,por cfare mesazhi na dha ai neve,e cfare mesazhi e jete po i jep Kosova rinise?

Disa foto që i shpërndante në rrjetet sociale Valon Sadiku:

9

8

6

5

3

4

7

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë