Loading…

I shpëtoi tërmetit të Turqisë, trajneri i njohur italian: Isha pranë një tragjedie të madhe

  • 07/02/2023 | 15:15

I shpëtoi tërmetit të Turqisë, trajneri i njohur italian: Isha pranë një tragjedie të madhe

Pas tërmetit tragjik që goditi Turqinë dhe Sirinë, Vincenzo Montella, trajneri i Adana Demirspor, ka folur për “Corriere della Sera” rreth kësaj tragjedie.


“Lojtarët e mi u zgjuan nga familjarët që ishin në rrugë. Binte shi i madh në Adana dhe një skenar apokaliptik me përmasa të mëdha po kalonte para syve të tyre. Epiqendra e tërmetit është dyqind kilometra larg, por lëkundjet kanë qenë të forta dhe të vazhdueshme dhe e kemi ndjerë shumë.

Gratë dhe fëmijëtt kishin lënë shtëpitë e tyre, ata qanin me të madhe. I dëgjoja britmat e tyre nga celulari. Fëmijët e mi më telefonojnë dhe më kërkojnë të kthehem në shtëpi. Unë i qetësova, por tani do të doja t’i përqafoja fort. Më duhet kjo gjë për t’u ndjerë mirë fizikisht edhe emocionalisht.

Ndihem si një njëri me fat, iu afrova një tragjedie të madhe, por për fatin tim të mirë nuk pësova gjë”, është shprehur Montella.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë