Loading…

‘I varrose të gjitha kryeministër’: Albin Kurtit i vendoset arkivoli para Qeverisë

  • 02/03/2020 | 11:35

‘I varrose të gjitha kryeministër’: Albin Kurtit i vendoset arkivoli para Qeverisë

Albin Kurti vazhdon të kritikohet nga opozita për punën e tij, sidomos tek çështja e taksës.


Pak para nisjes se seancës së jashtëzakonshme opozita ka bërë një aksion simbolik në oborrin e parlamentit të Kosovës.

Para objektit të Qeverisë së Kosovës, Kurtit i është vendosur një arkivol që simbolizon “varrosjen e premtimeve” të tij.

Kjo formë e protestës po bëhet pak minuta para se të fillojë seanca në Kuvendin e Kosovës e thirrur nga AAK ku do të diskutohet për taksën 100% të vendosur ndaj mallrave serbe.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë