Loading…

I zhdukur prej janarit, aktori brazilian gjendet i groposur në një kuti druri

  • 26/05/2023 | 11:04

I zhdukur prej janarit, aktori brazilian gjendet i groposur në një kuti druri

Një aktor i njohur brazilian, i zhdukur prej muajit maj, u gjet i vdekur në një baule në Rio de Janeiro.


Trupi i Jefferson Machado u gjet i lidhur brenda baules, e cila ishte groposur në pjesën e oborrit të një shtëpie në zonën e Campo Grande.

Autoritetet arritën të konfirmonin se viktima ishte pikërisht aktori vetëm pas krahasimit të shenjave të gishtërinjve.

Prona ku u gjet baulja e groposur i përket një gruaje, e cila e kishte dhënë atë me qira te një person, i cili tashmë është i dyshuari kryesor për vrasjen pasi u konfirmua se kishte njohje me aktorin.

Jefferson Machado është një aktor i njohur në Brazil, fama e tij arriti kulmin me rolin në serialin “Reis”në vitin 2022. Ai humbi kontaktet me familjarët në 27 janar dhe më 9 shkurt u shpall i zhdukur.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë