Loading…

Ia huq keq kandidati për kancelar të Gjermanisë: Ja çfarë i ndodhi me fletëvotimin

  • 27/09/2021 | 09:38

Ia huq keq kandidati për kancelar të Gjermanisë: Ja çfarë i ndodhi me fletëvotimin

Gafa e kreut të CDU-së Armin Laschet i cili garonte për postin e kancelarit në zgjedhjet parlamentare të mbajtura të dielën (26 shtator) në Gjermani po në xhiron në rrjete sociale.


Siç raporton Bild Laschet ka palosur fletën e votimit prapa gjë e cila ka bërë që vota e tij të duket, siç mund të shihet nga imazhet e publikuara.

Sidoqoftë, zyra federale zgjedhore e ka bërë të qartë se vota e Laschet është e vlefshme.

“Një politikan i mirënjohur në nivel federal votoi sipas pritshmërive për partinë e tij. Vota e  zbuluar e tij nuk mund të ndikojë në zgjedhje” shkruhet në Tëitter.

Kujtojmë se fitues nga këto zgjedhje dolën Social Demokratët (SPD) para partisë konservatore të kancelares në largim Angela Merkel.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë