Loading…

Ia qëllon Sylë Tahirsylaj: Bie borë në Kosovë

  • 27/02/2020 | 09:53

Ia qëllon Sylë Tahirsylaj: Bie borë në Kosovë

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, ditë më parë tha se do të ketë rënie të temperaturave dhe se do të bie borë në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.

Parashikimi i Sylë Tahirsylajt ka dalur i saktë pasi Kosova sot është mbuluar nga reshjet e borës.

Në të gjitha vendet e Kosovës po raportohet se ka reshje të borës.

Ndërkaq temperaturat momentale po sillen rreth 1 gradë deri 5 gradë Celsius./gazetametro.net

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë