Loading…
Ia shtyjnë dy herë ekzekutimin me vdekje, i dënuari vret veten
  • 26/03/2019 | 16:57

Ia shtyjnë dy herë ekzekutimin me vdekje, i dënuari vret veten

Skot Raimon Dozier, i dënuar me vdekje në Nevada ka vrarë veten, pasi gjykata dy herë ka shtyrë ekzektuminin e tij, trasnmton Gazeta Metro.


Dozier, 48 vjeçar disa herë ka tentuar ta vrasë veten që kur i është shqiptuar dënimi me vdekje në vitin 2017. Në kërkesat e tij të mëparshme ai shprehej se dëshironte të vdiste dhe jo të kalonte jetën në qeli.

Skot Raimon Dozier, i kishte bërë apel disa herë autoriteteve që ta ekzekutonin sa më shpejt pasi një gjykatës bllokoi për herë të dytë ekzekutimin në minutë të fundit, në vitjn 2017.

Kur në vitin 2017 një gjykatës shtyu ekzekutimin e tij për shkak se shqetësohej për vuajtjet e të dënuarit, Dozieer i kishte dërguar një kërkesë ku shprehej se ishte treguar shumë i qartë në dëshirën e tij për t’u ekzekutuar./gazetmetro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë