Loading…

Ibrahimovic u turpëruar mbrëmë, dështoi nga afërsia të shënonte gol

  • 25/01/2020 | 10:06

Ibrahimovic u turpëruar mbrëmë, dështoi nga afërsia të shënonte gol

Milan ka vazhduar me formën e mirë në Serie A, duke fituar në udhëtim ndaj Brescia në ndeshjen që u zhvillua mbrëmë.

Golin e vetëm në ndeshje e shënoi sulmuesi kroat Ante Rebic në minutën e 71-të, për t’ia dhuruar përsëri tre pikët e plota Milanit, ashtu siç bëri javën e kaluar ndaj Udineses.

Megjithatë, sulmuesi suedez Zlatan Ibrahimovic ende nuk po arrin të gjej formën e mirë të tij, pasi ka humbur një rast, që në ditën e tij do ta dërgonte topin në rrjetë pa ndonjë problem të madh, shkruan Insporti.

Në fund të pjesës së parë ai u shërbye nga Theo Hernandez nga krahu i majtë, por këmba e tij e majtë tradhtoi atë duke e dërguar topin pranë shtyllës pingule.

Ky dështim i tij është komentuar shumë në rrjetet sociale, nga tifozët kundërshtarë të Milanit dhe Ibras, pasi kjo nuk i ka ndodhur në karrierën e tij të madhe të dështon nga kjo afërsi. Milani me këtë fitore renditet në pozitën e gjashtë me 31 pikë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë