Loading…

Identifikohen të dyshuarit për sulmin ndaj drejtorit të burgjeve të Kosovës

  • 18/08/2017 | 20:28

Identifikohen të dyshuarit për sulmin ndaj drejtorit të burgjeve të Kosovës

Policia e Kosovës ka identifikuar sulmuesit e drejtorit të Shërbimit Korrektues të Kosovës (SHKK), Sokol Zogaj.


Ata tashmë janë vënë në kërkim të Policisë, ndërkohë pasdite Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion për arrestimin e tyre duke bastisur shtëpitë e të dyshuarve.

Insajderi ka mësuar identitetin e të dyshuarve të cilët po kërkohen për këtë sulm, por për shkak të hetimeve ka vendosur që të mos i publikojë emrat e tyre.

Të dyshuarit janë nga regjioni i Podujevës.

Zogaj është rrahur mëngjesin e së mërkurës nga persona të maskuar. Sulmi ndaj tij ka ndodhur në hyrjen e banesës ku ai banon.

Ai është rrahur me shufra metalike dhe mjete tjera të forta në kohën kur po shkonte në punë, raporton Insajderi. Zogaj ka marrë trajtim në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), ku po qëndron ende.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë