Loading…

Identifikohen viktimat e para të sulmit të mbrëmshëm në Stamboll (Foto)

  • 01/01/2017 | 18:37

Identifikohen viktimat e para të sulmit të mbrëmshëm në Stamboll (Foto)

Një person i armatosur sulmoi një klub të njohur në Stamboll, gjatë natës së Vitit të Ri, duke lënë të vdekur 39 persona, në mesin e të cilëve 16 të huaj. Në mesin e 39 viktimave, raportohet se ishin edhe një gardiane e sigurimit dhe një turist i ri.

CCTV ka publikuar pamjet shokuese teksa sulmuesi hyn në klubin e natës në Stamboll me kallashnikov duke bërë kështu një masakër të Vitit të Ri.

Vijnë edhe emrat e parë të viktimave të këtij sulmi që janë një gardiane e sigurimit dhe një turist i ri nga Arabia.

Viktima 27 vjeçare femër vint nga Turqia e Veriut, Hatickle Koc’un e cila ishte duke punuar në klubin Reina natën kur ndodhi sulmi.

Familja e saj identifikuan trupin në morg sot, raportojnë mediat turke.

Mother-of-one Hatice Koc'un is among the 39 people who were gunned down in IstanbulTurkey requires a female guard to be present to search women revellers

Ndërsa viktima tjetër 19 vjeçare e cila shkoi në Turqi për t’i kaluar festat e fundvitit, së bashku me 3 shoqe të saj, të gjitha nga Izraeli Verior.

Kjo u bë e ditur nga qeveria e Izraelit, shkruan Daily Mail, raporton Gazetametro.net.

Leanne Nasser was on holiday with three female friends, all from the Arab-majority village of Tira in northern Israel

Viktima tjetër ishte polici Fatih Çakmak i cili ishte duke festuar në atë klub. Një tjetër viktimë ishte puntori i klubit Kenan Kutluk. Fotoja e tij afër Diego Costa bëri që të identifikohet.

Pastaj edhe një tjetër polici i cili ishte duke punuar në marketet afë klubit ku ndodhi sulmi i tmerrshëm.

Gjithashtu sulmi tjetër ndodhi sot pak orë pas sulmi në klub, në një xhami në Turqi, ku mbetën të vdekur dy persona./ Gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë