Loading…

Igli Tare kërkon Italinë dhe Serbinë në grup: Shqipëria s’ka yje, ka grupin

  • 20/11/2023 | 20:39

Igli Tare kërkon Italinë dhe Serbinë në grup: Shqipëria s’ka yje, ka grupin

Ish-kapiteni i Kombëtares, Igli Tare ka folur në prag të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe që zhvillohet sot më 20:45 në “Air Albania”. Për Supersport ai ka thënë se suksesi i ekipit erdhi nga grupi. Për fazën finale, Tare dëshiron në grup Serbinë.


Ndryshimi i kësaj kombëtareje me atë të kohës tënde? 

Ngre kokën dhe shiko stadiumin, infrastrukturën e ngritur në këto vite. Fati për të pasur një brez të artë dhe një trajner që ka shfrytëzuar në maksimum siç duhet këtë skuadër dhe sigurisht djemtë që kanë dhënë djersë për të arritur atë që kanë arritur, por nuk mund të bëhen krahasime mes brezave, pra me ne të asaj periudhe.

Hera e dytë në Europian, çfarë duhet të bëjmë ndryshe këtë herë? 

Ndryshimi së pari kuptohet te festa, në 2016-ën ishte shumë më e madhe, ndonëse edhe tani u festua nuk kishte të njëjtën madhësi. Kjo është një skuadër me djem që luajnë në skuadra të mëdha. Në këtë europian nuk duhet të kenë presion, por ta shijojmë dhe ta përfaqësojmë vendin tonë në mënyrën më të mirë të mundshme, pasi skuadra e ka kapacitet që ta kalojë grupin.

Cili spikat më shumë në Kombëtar? 

Kjo është një skuadër që nuk ka yje, ka funksionuar në mënyrë perfekte duke luajtur si grup edhe pse Asani ka qenë vendimtar me golat e tij, unë them se të gjithë kanë qenë të rëndësishëm së bashku.

Kë do donit si kundërshtar në Europian? 

Do doja që të ishin bashkë Italia, Gjermania, Shqipëria dhe Serbia”, tha Igli Tare.
S.DH/Shqiptarja.com

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë