Loading…
IGTV , platforma më e re në Instagram që mundëson video deri në 60 minuta |FOTO
  • 22/06/2018 | 12:27

IGTV , platforma më e re në Instagram që mundëson video deri në 60 minuta |FOTO

Krijuesi i rrjetit social Instagram të mërkurën ka njoftuar se kompania është duke e lançuar një platformë në të cilën mund të bëhen video më të gjata nga të famshmit që postojnë video online dhe fansat nuk kanë nevojë të hyjnë në YouTube për ti shikuar ato, përcjell Gazeta Metro.


E quajtur IGTV , platforma do të jetë një aplikacion i pavarur i cili mund të hapet edhe në aplikacionin egzistues në Instagram dhe gjendet në anën e djathtë të faqës kryesore të përdoruesve.

Videot që publikohen aty do të jenë të gjata deri në 60 minuta , krahasuar me limitin e mëhershëm që ishte 60 sekonda . Në momentin që e klikojmë IGTV në Instagram , videot do të shfaqën në mënyrë vertikale në ekran.

Në deklaratën e tij , Systrom tha se IGTV është hapi i fundit i evolucionit të kompanisë dhe tha se videot e gjata janë një gjë e nevojshme në këto kohë ku konsumimi i medias po ndodhë më së shumti në telefonat e mençur .

Krijuesi i Instagramit gjithashtu shpalli se Instagrami ka arritur shifrën prej 1 miliardë aktiv në muaj , një shifër historike të cilën YouTube e ka arritë në vitin 2013./Gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë