Loading…

IKSHPK: Asgjë nuk ka përfunduar, virusi ende ne mesin tonë

  • 23/05/2020 | 08:02

IKSHPK: Asgjë nuk ka përfunduar, virusi ende ne mesin tonë

Deri më sot në Kosovë kanë rezultuar 1025 raste pozitive me koronavirus, ku 782 prej tyre janë shëruar nga ky virus, shkruan Gazeta Metro.


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), me anë të një shkrimi në Facebook, ka thënë se asgjë nuk përfunduar ende, pasi që virusi është në mesin tonë dhe nuk po tallet.

”Sonte detektuam 19 raste pozitive në Prizren e 2 në Suharekë! 1025 raste deri sot me 782 të shëruar! Vazhdoni të mbani distancën fizike dhe mbajtjen e maskave! Lani duart me kujdes disa herë në ditë nga 20-30 sekonda!”, shkruhet në reagimin e tyre.

Tutje IKSHPK ka thënë se  lehtësimi i lëvizjes nuk nënkupton mosrespektimin e rekomandimeve të Institutit Kombëtar dhe Ministrisë së Shëndetësisë.

Më poshtë shkrimi i plotë nga IKSHPK. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë