Loading…
Iku për t’u martuar me një shërbyes të ISIS’it, 16 vjeçarja rrezikon burg kur të kthehet në atdhe
  • 14/03/2019 | 13:39

Iku për t’u martuar me një shërbyes të ISIS’it, 16 vjeçarja rrezikon burg kur të kthehet në atdhe

Tinejgjerja gjermane që u arratis në Siri rrezikon burg kur të kthehet në atdhe transmeton Gazeta Metro.


Lenora Lemke u arratis nga shtëpija e saj në Gjermani kur ishte vetëm 16 vjeç për tu martuar me një shërbyes të ISIS.

Burri i saj menagjonte sistemin e tyre ndërsa Lenora rrëfen se si pas lindjes së vajzës së dytë, u zgjua nga tmerri në të cilën gjindej.

Tani, 19 vjeçare kërkon që të kthehet në atdhe dhe shpreson për një të ardhme për fëmijët e saj duke thënë për vajzën e saj Marian:

’Shpresoj shumë që ajo do të kenë një të ardhme të mirë. Ajo kurrë nuk ka pasur një shtëpi të vërtetë, apo lodra, apo ushqim’.

Lenora rrezikon të kaloj kohë në burg kur të kthehet në atdhe  me akuzën ndaj bashkimit me një organizatë terroriste edhe pse ishte e mitur kur u largua nga Gjermania./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 20/05/2019 | 23:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë