Loading…

Ilir Deda për Shpendin dhe Jahtin

  • 13/04/2017 | 23:05

Ilir Deda për Shpendin dhe Jahtin

Deputeti Ilir Deda ka folur për fotografitë ku kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti u pa jahtin e biznesmenit Blerim Devolli, e që fillimisht Ahmeti e mohoi, për ta pranuar një javë më pas.


Deda  ka thënë se nuk e kuptuar pse kryetarit Ahmeti iu deshën një javë për ta pranuar se ka qenë në atë jaht.

Deputeti ka thënë se ka ndier keqardhje për Ahmetin dhe se nuk e di pse ai nuk doli ta pranoi publikisht se kishte qenë në jaht, menjëherë pasi u publikuan fotografitë.

‘Më ka ardh keq për Shpendin, nuk e kam kuptuar pse nuk ka dal menjëher me thonë po kam qenë. Nuk u desht me zgjatë një javë ditë mu marrë krejt Kosova, dhe në fund me dal me thonë po. Ska kurgjë tkeqe, ai është kryetar komune i cili ka bashkëpunim me të gjithë operatortë ekonomik, ‘ tha Ilir Deda.

Ndërsa sa i përket asaj se jahti ka qenë i Devollëve, ai tha se është çështje e brendshme e Vetëvendosjes./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë