Loading…

Ilir Meta me mesazh maqedonisht për Strugën, e thumbon keq profesoresha shqiptare

  • 30/04/2018 | 09:38

Ilir Meta me mesazh maqedonisht për Strugën, e thumbon keq profesoresha shqiptare

Profesoresha universitare, Arta Toçi nëpërmjet një postimi në rrjetin e saj social fejsbuk ka thumbuar presidentin shqiptar Ilir Meta.


Ky pas përshtypjeve të tij në Strugë e thuri një fjalie në maqedonisht duke shkruar: “Kako Struga nema druga” e që në shqip do të thotë: Si struga nuk ka tjetër.

E profesoresha e thumboi me një përshtatje të ngjashme, lidhur me vendlindjen e presidentit.

“Ilir Meta i lindur në Çorovodë të Beratit. Sigurisht kështu thur vargje për vendlindjen e vet: ‘Kako çorovoda nema voda’”, shkroi ai, ndërsa dmoethënia e fjalisë së saj është: Si Çorovoda nu nuk ka ujë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë