Loading…

Ilire Vinca nderohet në New York

  • 31/01/2017 | 18:17

Ilire Vinca nderohet në New York

Ilire Vinca në “League of Profesional Thetare Women -LPTW”, në New York


Kjo ngjarje vlerësohet të jetë një ndër ngjarjet më të mëdha të teatrove në botë, dhe pikërisht në “League of Profesional Thetare Women -LPTW”, në New York. Për herë të tretë organizohet kjo ngjarje dhe në mesin e 20 grave më të suksesshëm anembanë rruzullit tokësor, është nominuar edhe aktorja kosovare Ilire Vinca.

ilire-vinca-celaj-in-doruntine

“League of Profesional Thetare Women -LPTW” do të mbahet në më 23 tetor të këtij viti e ku janë nominuar femra të teatrove nga shtetet si Egjipti, Jordania, Tunizia, Anglia, Gjermania, Meksika, Australia, Rumania, Rusia…femra të cilat janë përzgjedhur në bazë të pesë kritereve nga organizatorët.

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë