Loading…

Imami i përmendur në dosjet amerikane: Jam kundër ISIS’it

  • 11/03/2017 | 21:25

Imami i përmendur në dosjet amerikane: Jam kundër ISIS’it

Një imam kosovar që përmendet në Dosjen e Guantanamos, të publikuar nga WikiLeaks, e cila flet për persona të përfshirë në terrorizëm, ka mohuar lidhjen me ta.


Ekrem Avdiu thotë se është kundër aktivitetit të organizatave si Al Kaida e ISIS, njofton Klan Kosova.

Imami që shërben në një xhami të Mitrovicës përmendet si një prej njerëzve që ishte marrë me aktivitete të ekstremizmit e të rekrutimit në Shqipëri e që kishte lidhje edhe në Çeçeni e Irak.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë