Loading…
Incident në Shkup, sulmohet me thikë 15-vjeçari nga Haraçina
  • 14/09/2018 | 15:36

Incident në Shkup, sulmohet me thikë 15-vjeçari nga Haraçina

Derisa priste autobus, 15-vjeçari fizikisht është sulmuar dhe me thikë i janë shkaktuar dy plagë me thikë në pjesën e krahut të majë dhe në mes

Në stacionin e autobusit në bulevardin “Kërste Misirkov” në Shkup dje rreth orës 13:00, një djalë 15-vjeçar nga fshati Haraçinë, rrethina e Shkupit, fizikisht është sulmuar nga një adoleshent tjetër nga Haraçina, nxënës në shkollën e mesme “Zef Lush Marku”.

Derisa priste autobus, kumtoi sot MPB-ja, 15-vjeçari fizikisht është sulmuar dhe me thikë i janë shkaktuar dy plagë me thikë në pjesën e krahut të majë dhe në mes.

Djali i lënduar është dërguar në Spitalin e përgjithshëm të qytetit “Shën Naumi i Ohrit” dhe është mbajtur në mjekim të mëtutjeshëm. Merren masa për zbardhjen e rastit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë