Loading…

Incidentet në Parlament nuk kanë të ndalur (Video)

  • 22/11/2016 | 13:35

Incidentet në Parlament nuk kanë të ndalur (Video)

Në Parlamentin e Shqipëris, janë bërë të zakonshme ofendimet dhe eskalimet e situatave. Kësaj radhe incidenti ka dodhur në mes të deputetit demokrat Flamur Noka me ministrin e drejtësisë Saimir Tahirin.

Kjo përleshje ndodhi përderisa po mbante mbledhje Komisioni Parlamentar i Sigurisë, ku po diskutohej për buxhetin e rendit, transmeton gazetametro.net

Pas përplasjes me ministrin e Brendshëm, deputeti demokrat është konfliktuar edhe me kryetarin e Komisionit, Spartak Braho dhe më pas është larguar.

Pas kësaj sjelljeje, Komisioni vendosi të kërkojë përjashtimin me 10 ditë të deputetit demokrat./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë