Loading…

Indi, një grua 104-vjeçare mëson shkrim e lexim

  • 04/12/2021 | 08:10

Indi, një grua 104-vjeçare mëson shkrim e lexim

Duke u shprehur se ka dashur gjithmonë të mësojë të shkruajë dhe të lexojë, Kuttiyamma tha se e kanë martuar në moshën 16-vjeçare dhe se duhej të bënte punët e shtëpisë.


Një grua në shtetin Kerala në jug të Indisë ka mësuar të lexojë dhe të shkruajë në moshën 104-vjeçare.

Në lajmin e BBC thuhet se ëndrra e një gruaje të quajtur Kuttiyamma për të lexuar e shkruar u realizua në moshën 104-vjeçare.

Gjithashtu thuhet se Kuttiyamma ndoqi arsimin e mbështetur nga shteti dhe kaloi 89 nga 100 provime.

Duke u shprehur se ka dashur gjithmonë të mësojë të shkruajë dhe të lexojë, Kuttiyamma tha se e kanë martuar në moshën 16-vjeçare dhe se duhej të bënte punët e shtëpisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë