Loading…
Indonezi: Gjashtë çifte u rrahën publikisht pasi kishin kryer marrëdhënie jashtë martesore
  • 06/03/2019 | 08:19

Indonezi: Gjashtë çifte u rrahën publikisht pasi kishin kryer marrëdhënie jashtë martesore

Indonezi, gjashtë çifte u rrahën publikisht në provincën konservatore Aceh të akuzuar për marrëdhënie jashtë martesore.

Dymbëdhjetë personat u arrestuan në fund të vitit të kaluar gjatë një bastisjeje në një hotel në kryeqytetin e provincës.

Grupet e të drejtave të njeriut e kanë konsideruar aktin si mizor dhe presidenti i vendit Joko Widodo ka bërë thirrje t’i jepet fund kësaj praktike. Por kjo gjë gëzon një mbështetje të gjerë në mesin e shumicës myslimane të Aceh-ut./VOA

 

Më të fundit
...
  • 20/05/2019 | 23:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë