Loading…
Indonezia goditet edhe nga një termet tjetër
  • 09/08/2018 | 10:38

Indonezia goditet edhe nga një termet tjetër

Një tërmet e ka goditur ishullin Lombok të Indonezisë, vetëm katër ditë pasi një tjetër i vrau rreth 345 persona dhe la me mijëra të tjerë pa shtëpi, transmeton gazetametro.net


Tërmeti me shkallë 5.9 e goditi vendin gjatë ditëes së sotme, derisa epiqendrën e kishte në veriperendim.

Derisa, banorët janë akoma të tronditur nga tërmeti që ndodhi në mëngjesit e së dielës, i cili ishte 7.0 shkallë dhe la të vdekur rreth 347 persona.

“Njërëzit kanë filluar të largohen menjëherë nga shtëpitë e tyre, ata janë akoma të traumatizuar. Disa nga ndërtesat janë shumë të dëmtuara”, ka thënë Sutopo Purëo Nugroho, një zyrtarë i Agjencisë për Katastrofa në Indonezi.

Autoritetet kanë thënë se epiqendra e tërmetiti ishtë në tokë, kështu që nuk ka ndonjë rrezik nga tsunami. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë