Loading…

Infektologu Dreshaj: Javën e ardhshme mund të rriten rastet shkaku i Bajramit

  • 08/08/2020 | 18:17

Infektologu Dreshaj: Javën e ardhshme mund të rriten rastet shkaku i Bajramit

Infektologu Shemsedin Dreshaj, thotë se javën tjetër mund të ketë rritje të rasteve të reja me Covid-19, pasi në festën e Bajramit ka pasur lëvizje të madhe të qytetarëve.


Dreshaj u ka bërë thirrje qytetarëve të vetëdijësohen për luftën kundër Covid-19, shkruan rtv21.

Tutje ai shtoi se nstitucionet shëndetësore po përballen me një numër të madh të rasteve me Covid-19.

Sipas tij, klinikat në SHSKUK në të cilat po trajtohen të infektuarit janë të mbushura plotë

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë