Loading…

Infektologu Krasniqi tregon se si mund të transmetohet koronavirusi

  • 25/02/2020 | 22:56

Infektologu Krasniqi tregon se si mund të transmetohet koronavirusi

nfektologu Valbon Krasniqi, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka treguar se si mund të transmetohet koronavirusi.

“Një numër i madh i rasteve janë infektuar nga prekja e gjësendeve të kontaminuara, ende nuk e kemi të qartë nëse virusi bartet me spërkatje të kollitjes apo nga ajri”, është shprehur Krasniqi.

Ai tha se ende po bëhen studime, pasi mjekët janë në fazat e para të studimeve ende nuk dihen detaje rreth epidemisë.

“Nuk mundemi me thanë se është një epidemi , ky është virus iri, këto janë studimet e para, përveç studimeve gjenetike ka edhe shumë sene për t’u zbuluar”, ka thënë infektologu Krasniqi.

Tutje, ai tha se nuk ka nevojë për panik.

“Nuk ka nevojë për panik, vetëm 2 mijë raste janë jashtë regjioneve të Kinës nga ku doli epidemia”.

“Megjithatw nw vendet ku dyshohet se dikus wshtw i infektuar me koronavirus, preferohet qw tw perdoret maska mbrojtwse”, ka thwnw Krasniqi.

Më të fundit
...
  • 06/04/2020 | 16:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë